Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Petri Honkonen

Petri Honkonen

Nykyinen kansanedustaja

Keskustan eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   22.04.2015–

Puhelin:

09 432 3036

Sähköposti:

petri.honkonen(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

filosofian maisteri, aineenopettaja

Vaalipiiri:

Keski-Suomen vaalipiiri 22.04.2015–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Perustuslakivaliokunta (jäsen) 15.09.2020–
Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Kunta- ja terveysjaosto (jäsen) 06.09.2019–
Asunto- ja ympäristöjaosto (jäsen) 06.09.2019–
Sivistysvaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Sosiaali- ja terveysvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Euroopan neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 18.06.2019–
Kansaneläkelaitoksen valtuutetut (varajäsen) 18.06.2019–

Avustaja:

Jere Nuutinen,  
Puhelin: 050 313 4443
Sähköposti: jere.nuutinen(at)eduskunta.fi