Siirry sisältöön

Antti Häkkänen

Antti Häkkänen

Nykyinen kansanedustaja

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   22.04.2015–

Puhelin:

09 432 3047

Sähköposti:

antti.hakkanen(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

OTM, lakimies

Vaalipiiri:

Kaakkois-Suomen vaalipiiri 22.04.2015–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Perustuslakivaliokunta (Varapuheenjohtaja) 18.06.2019–
Kansaneläkelaitoksen valtuutetut (jäsen) 18.06.2019–
Valtakunnanoikeus (jäsen) 01.01.2020–31.12.2023

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • oikeusministeri (Sipilä) 05.05.2017–05.06.2019

Avustaja:

Helen Josefsson,  
Puhelin: 09 432 4047
Sähköposti: helen.josefsson(at)eduskunta.fi