Marisanna Jarva Keskustan eduskuntaryhmä
Kansanedustajana  22.04.2015 -

Nimi: Jarva, Marisanna
Puhelin: 09 432 3051
Sähköposti: marisanna.jarva@eduskunta.fi
Kotisivu: www.marisanna.fi
Ammatti / arvo: yrittäjä, hallintotieteiden maisteri
Vaalipiiri: Oulun vaalipiiri 22.04.2015 -
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Puolustusvaliokunta (jäsen) 09.06.2015 -
Sivistysvaliokunta (jäsen) 05.05.2015 -
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Maa- ja metsätalousvaliokunta (jäsen) 05.05.2015 - 08.06.2015
Liikenne- ja viestintävaliokunta (jäsen) 15.09.2015 - 02.06.2016
Eduskuntaryhmä: Keskustan eduskuntaryhmä  22.04.2015 -

 Kansanedustajan aloitteet, kysymykset ja puheenvuorot

 ‭(Piilotettu)‬ Uusimmat valtiopäivätoimet 2015–

TPA 13/2017 vp
Toimenpidealoite arvonlisäverovelvollisuuden alarajan nostamisesta
TPA 62/2016 vp
Toimenpidealoite sähkömarkkinalain uudistamisesta sähkönsiirron kustannusten tasa-arvoistamiseksi
KK 366/2016 vp
Kirjallinen kysymys yritysten arvonlisäverovelvollisuuden rajan nostamisesta
KK 165/2016 vp
Kirjallinen kysymys sähkönsiirtohintojen valtakunnallisista eroista
KK 300/2015 vp
Kirjallinen kysymys ammattisotilasreservin turvaamisesta
KK 41/2015 vp
Kirjallinen kysymys starttirahojen riittävyyden turvaamisesta