Siirry sisältöön

Katri Kulmuni

Katri Kulmuni

Nykyinen kansanedustaja

Keskustan eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   22.04.2015–

Puhelin:

09 432 3076

Sähköposti:

katri.kulmuni(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

yhteiskuntatieteiden maisteri, kansanedustaja

Vaalipiiri:

Lapin vaalipiiri 22.04.2015–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Ulkoasiainvaliokunta (jäsen) 15.09.2020–
Valtiovarainvaliokunta (jäsen) 15.09.2020–
Verojaosto (lisäjäsen) 18.09.2020–
Työ- ja elinkeinojaosto (jäsen) 18.09.2020–
Suomen Pankin tilintarkastajat (jäsen) 15.09.2020–

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • elinkeinoministeri (Rinne) 06.06.2019–09.12.2019
  • valtiovarainministeri (Marin) 10.12.2019–08.06.2020

Avustaja:

Laura Hämäläinen,  
Puhelin: 09 432 4067
Sähköposti: laura.hamalainen(at)eduskunta.fi