Jaana Laitinen-Pesola Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
Kansanedustajana  22.04.2015 -

Nimi: Laitinen-Pesola, Jaana
Puhelin: 09 432 3083
Sähköposti: jaana.laitinen-pesola@eduskunta.fi
Kotisivu: www.laitinen-pesola.fi
Ammatti / arvo: toiminnanjohtaja, terveydenhuollon maisteri
Vaalipiiri: Satakunnan vaalipiiri 22.04.2015 -
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Hallintovaliokunta (varajäsen) 06.03.2018 -
Sosiaali- ja terveysvaliokunta (jäsen) 21.02.2018 -
Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (jäsen) 09.06.2015 -
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (varajäsen) 09.06.2015 -
Kansaneläkelaitoksen valtuutetut (jäsen) 09.06.2015 -
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Valtiovarainvaliokunta (jäsen) 05.05.2015 - 08.06.2015
Sivistysvaliokunta (varajäsen) 05.05.2015 - 08.06.2015
Perustuslakivaliokunta (jäsen) 09.06.2015 - 20.02.2018
Sosiaali- ja terveysvaliokunta (varajäsen) 09.06.2015 - 20.02.2018
Eduskuntaryhmä: Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä  22.04.2015 -

 Kansanedustajan aloitteet, kysymykset ja puheenvuorot

 ‭(Piilotettu)‬ Uusimmat valtiopäivätoimet 2015–

Ei löytynyt hakutuloksia annetuilla tekijöillä.