Siirry sisältöön

Antero Laukkanen

Antero Laukkanen

Nykyinen kansanedustaja

Kristillisdemokraattinen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   22.04.2015–

Puhelin:

09 432 3084

Sähköposti:

antero.laukkanen(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

sosiaalineuvos, pastori

Vaalipiiri:

Uudenmaan vaalipiiri 22.04.2015–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Kansliatoimikunta (varajäsen) 19.06.2019–
Lakivaliokunta (jäsen) 05.05.2015–
Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Parlamenttienvälinen liitto IPU, Suomen ryhmän johtokunta (varajäsen) 10.09.2019–

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Kristillisdemokraattinen eduskuntaryhmä (1. varapuheenjohtaja) 23.04.2019–

Avustaja:

Elsi Ranta,  
Puhelin: 09 432 4197, 050 310 1347
Sähköposti: elsi.ranta(at)eduskunta.fi