Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Sampo Terho

Sampo Terho

Kansanedustajana   22.04.2015–16.04.2019

Ammatti / arvo:
filosofian maisteri
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • eurooppa-, kulttuuri- ja urheiluministeri (Sipilä) 05.05.2017–05.06.2019

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV