Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Leena Meri

Leena Meri

Nykyinen kansanedustaja

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   07.05.2015–

Puhelin:

09 432 3165

Sähköposti:

leena.meri(at)eduskunta.fi

Kotisivu:

Ammatti / arvo:

varatuomari, henkikirjoittaja

Vaalipiiri:

Uudenmaan vaalipiiri 07.05.2015–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Puhemiesneuvosto (jäsen) 18.06.2019–
Lakivaliokunta (Puheenjohtaja) 18.06.2019–
Talousvaliokunta (varajäsen) 20.03.2020–
Valtakunnanoikeus (jäsen) 01.01.2020–31.12.2023
Yleisradio Oy:n hallintoneuvosto (jäsen) 18.06.2019–
Kansainvälisten asiain foorumi (jäsen) 18.06.2019–

Avustaja:

Topi Anttila,  
Puhelin: 09 432 4165
Sähköposti: topi.anttila(at)eduskunta.fi