Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Jorma Huuhtanen

Jorma Huuhtanen

Kansanedustajana   21.03.1987 - 30.09.2000

Ammatti / arvo:
ylilääkäri
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sosiaali- ja terveysministeri (Aho) 24.04.1992 - 12.04.1995

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV