Siirry sisältöön

Veronica Rehn-Kivi

Veronica Rehn-Kivi

Nykyinen kansanedustaja

Ruotsalainen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   09.08.2016–

Puhelin:

09 432 3027

Sähköposti:

veronica.rehn-kivi(at)eduskunta.fi

Kotisivu:

Ammatti / arvo:

arkkitehti, rakennusvalvontajohtaja

Vaalipiiri:

Uudenmaan vaalipiiri 09.08.2016–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Sivistys- ja tiedejaosto (jäsen) 06.09.2019–
Liikennejaosto (jäsen) 06.09.2019–
Kunta- ja terveysjaosto (lisäjäsen) 06.09.2019–
Sosiaali- ja terveysvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Tiedusteluvalvontavaliokunta (jäsen) 26.06.2019–
Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–

Avustaja:

Vilhelm Forss,  
Puhelin: 09 432 4027
Sähköposti: vilhelm.forss(at)eduskunta.fi