Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Kari Häkämies

Kari Häkämies

Kansanedustajana   21.03.1987–31.07.1998

Ammatti / arvo:

varatuomari, kansliapäällikkö

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • oikeusministeri (Lipponen I) 02.02.1996–12.03.1998
  • sisäasiainministeri (Lipponen II) 15.04.1999–31.08.2000