Mai Kivelä

Mai Kivelä

Nykyinen kansanedustaja

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   17.04.2019–

Puhelin:
09 432 3096
Sähköposti:
mai.kivela(at)eduskunta.fi
Kotisivu:
Ammatti / arvo:
kansanedustaja, Master in Environment and Development
Vaalipiiri:
Helsingin vaalipiiri 17.04.2019–
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:
Suuri valiokunta (varajäsen) 06.11.2019–
Maa- ja metsätalousvaliokunta (varajäsen) 02.05.2019–
Sosiaali- ja terveysvaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Ympäristövaliokunta (jäsen) 02.05.2019–
Itämeren parlamentaarikkokonferenssin Suomen valtuuskunta (varajäsen) 19.06.2019–
Parlamenttienvälinen liitto IPU, Suomen ryhmän johtokunta (varajäsen) 10.09.2019–
Avustaja:
Anna Lemström, eduskuntaryhmän avustaja
Puhelin: 050 472 6356
Sähköposti: anna.lemstrom(a)eduskunta.fi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV

Kansanedustajan ilmoittamat sidonnaisuudet ja tulot