Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Tuulikki Hämäläinen

Tuulikki Hämäläinen

Kansanedustajana   26.03.1983–23.03.1999

Ammatti / arvo:
ekonomi
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä (Holkeri) 01.03.1990–25.04.1991

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV