Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Ari Koponen

Ari Koponen

Nykyinen kansanedustaja

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   17.04.2019–

Puhelin:

09 432 3117

Sähköposti:

ari.koponen(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

hyväntekijä Brother Christmas

Vaalipiiri:

Uudenmaan vaalipiiri 17.04.2019–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Maa- ja metsätalousvaliokunta (jäsen) 21.10.2020–
Sivistysvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Tulevaisuusvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Itsenäisyyden juhlavuoden lastensäätiön valtuuskunta (jäsen) 18.06.2019–
Parlamenttienvälinen liitto IPU, Suomen ryhmän johtokunta (varajäsen) 10.09.2019–

Avustaja:

Susanna Saikkonen,  
Puhelin: 09 432 4117
Sähköposti: susanna.saikkonen(at)eduskunta.fi