Siirry sisältöön

Riikka Slunga-Poutsalo

Riikka Slunga-Poutsalo

Nykyinen kansanedustaja

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   17.04.2019–

Puhelin:

09 432 3057

Sähköposti:

riikka.slunga-poutsalo(at)eduskunta.fi

Kotisivu:

Ammatti / arvo:

puoluesihteeri, yrittäjä

Vaalipiiri:

Uudenmaan vaalipiiri 17.04.2019–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Lakivaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Liikenne- ja viestintävaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Tiedusteluvalvontavaliokunta (Varapuheenjohtaja) 26.06.2019–
Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Kansaneläkelaitoksen valtuutetut (jäsen) 18.06.2019–, (Puheenjohtaja) 23.08.2019–

Avustaja:

Terhi Mattila,  
Puhelin: 09 432 4057
Sähköposti: terhi.mattila(at)eduskunta.fi