Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Pihla Keto-Huovinen

Pihla Keto-Huovinen

Nykyinen kansanedustaja

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   17.04.2019–

Puhelin:

09 432 3083

Sähköposti:

pihla.keto-huovinen(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

varatuomari, aluesyyttäjä

Vaalipiiri:

Uudenmaan vaalipiiri 17.04.2019–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Perustuslakivaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Lakivaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Valtakunnanoikeus (varajäsen) 01.01.2020–31.12.2023
Yleisradio Oy:n hallintoneuvosto (jäsen) 19.11.2019–

Avustaja:

Tommi Pyykkö,  
Puhelin: 09 432 4083
Sähköposti: tommi.pyykko(at)eduskunta.fi