Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Hussein al-Taee

Hussein al-Taee

Nykyinen kansanedustaja

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   17.04.2019–

Puhelin:

09 432 3006

Sähköposti:

hussein.al-taee(at)eduskunta.fi

Kotisivu:

Ammatti / arvo:

asiantuntija, KTM (Masters Degree in International Management, International Business Programme)

Vaalipiiri:

Uudenmaan vaalipiiri 17.04.2019–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Suuri valiokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Ulkoasiainvaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Lakivaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Talousvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (varajäsen) 02.05.2019–
Ympäristövaliokunta (jäsen) 18.06.2019–

Avustaja:

Mika Hujanen,  
Puhelin: 046 9231858
Sähköposti: mika.hujanen(at)eduskunta.fi