Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Ilkka-Christian Björklund

Ilkka-Christian Björklund

Kansanedustajana   22.01.1972–31.08.1982, 21.03.1987–21.03.1991

Lisätiedot:

22.01.1972 - 31.08.1982
Seuraaja: Markus Kainulainen /Skdl
Siirtyi Pohjoismaiden neuvoston pääsihteeriksi

Ammatti / arvo:

valtiotieteen lisensiaatti, apulaiskaupunginjohtaja