Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Jussi Saramo

Jussi Saramo

Nykyinen kansanedustaja

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   17.04.2019–

Puhelin:
09 432 3187
Sähköposti:
jussi.saramo(at)eduskunta.fi
Kotisivu:
Ammatti / arvo:
toiminnanjohtaja
Vaalipiiri:
Uudenmaan vaalipiiri 17.04.2019–
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:
Valtiovarainvaliokunta (jäsen) 02.05.2019–
Hallinto- ja turvallisuusjaosto (jäsen) 06.09.2019–
Verojaosto (jäsen) 06.09.2019–
Kunta- ja terveysjaosto (jäsen) 06.09.2019–
Talousvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Euroopan neuvoston Suomen valtuuskunta (varajäsen) 18.06.2019–
Avustaja:
Varpu Jutila, eduskuntaryhmän avustaja
Puhelin: 09 432 4037, 050 400 5141
Sähköposti: varpu.jutila(at)eduskunta.fi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV

Kansanedustajan ilmoittamat sidonnaisuudet ja tulot