Siirry sisältöön

Saara Hyrkkö

Saara Hyrkkö

Nykyinen kansanedustaja

Vihreä eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   17.04.2019–

Puhelin:

09 432 3021

Sähköposti:

saara.hyrkko(at)eduskunta.fi

Kotisivu:

Ammatti / arvo:

diplomi-insinööri

Vaalipiiri:

Uudenmaan vaalipiiri 17.04.2019–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Ulkoasiainvaliokunta (jäsen) 25.09.2020–
Lakivaliokunta (jäsen) 25.09.2020–
Sivistysvaliokunta (varajäsen) 25.09.2020–
Yleisradio Oy:n hallintoneuvosto (jäsen) 18.06.2019–

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Vihreä eduskuntaryhmä (1. varapuheenjohtaja) 11.06.2019–

Avustaja:

Senni Martikainen,  
Puhelin: 09 432 4021
Sähköposti: senni.martikainen(at)eduskunta.fi