Siirry sisältöön

Sandra Bergqvist

Sandra Bergqvist

Nykyinen kansanedustaja

Ruotsalainen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   17.04.2019–

Puhelin:

09 432 3137

Sähköposti:

sandra.bergqvist(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

tiiminvetäjä, maatalousyrittäjä

Vaalipiiri:

Varsinais-Suomen vaalipiiri 17.04.2019–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Hallintovaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Lakivaliokunta (Varapuheenjohtaja) 18.06.2019–
Liikenne- ja viestintävaliokunta (jäsen) 02.05.2019–
Ympäristövaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Ruotsalainen eduskuntaryhmä (2. varapuheenjohtaja) 07.06.2019–

Avustaja:

Rosanna Blomster,  
Puhelin: 09 432 4137
Sähköposti: rosanna.blomster(at)eduskunta.fi