Vilhelm Junnila

Vilhelm Junnila

Nykyinen kansanedustaja

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   17.04.2019–

Puhelin:
09 432 3064
Sähköposti:
vilhelm.junnila(at)eduskunta.fi
Kotisivu:
Ammatti / arvo:
yrittäjä
Vaalipiiri:
Varsinais-Suomen vaalipiiri 17.04.2019–
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:
Ulkoasiainvaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Valtiovarainvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Hallinto- ja turvallisuusjaosto (lisäjäsen) 06.09.2019–
Verojaosto (jäsen) 06.09.2019–
Lakivaliokunta (varajäsen) 19.02.2020–
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 18.06.2019–
ETYJ:n parlamentaarisen yleiskokouksen Suomen valtuuskunta (jäsen) 18.06.2019–, (Puheenjohtaja) 19.06.2019–
Kansainvälisten asiain foorumi (jäsen) 19.06.2019–
Avustaja:
Ilkka J. Lahti,  
Puhelin: 09 432 4064
Sähköposti: ilkka.j.lahti(at)eduskunta.fi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV

Kansanedustajan ilmoittamat sidonnaisuudet ja tulot