Hilkka Kemppi

Hilkka Kemppi

Nykyinen kansanedustaja

Keskustan eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   17.04.2019–

Puhelin:
09 432 3086
Sähköposti:
hilkka.kemppi(at)eduskunta.fi
Ammatti / arvo:
taiteen maisteri (opettaja), restonomi AMK
Vaalipiiri:
Hämeen vaalipiiri 17.04.2019–
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:
Perustuslakivaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Ulkoasiainvaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Sivistysvaliokunta (jäsen) 02.05.2019–
Talousvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (varajäsen) 18.06.2019–
Euroopan neuvoston Suomen valtuuskunta (varajäsen) 18.06.2019–
Itsenäisyyden juhlavuoden lastensäätiön valtuuskunta (jäsen) 18.06.2019–
Avustaja:
Siiri Mertakorpi,  
Puhelin: 09 432 4086, 050 530 4877
Sähköposti: siiri.mertakorpi(at)eduskunta.fi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV

Kansanedustajan ilmoittamat sidonnaisuudet ja tulot