Siirry sisältöön

Jouni Ovaska

Jouni Ovaska

Nykyinen kansanedustaja

Keskustan eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   17.04.2019–

Puhelin:
09 432 3150
Sähköposti:
jouni.ovaska(at)eduskunta.fi
Kotisivu:
Ammatti / arvo:
luokanopettaja, kasvatustieteen maisteri
Vaalipiiri:
Pirkanmaan vaalipiiri 17.04.2019–
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:
Suuri valiokunta (jäsen) 11.06.2020–
Suuren valiokunnan työjaosto (jäsen) 19.06.2019–
Ulkoasiainvaliokunta (varajäsen) 15.09.2020–
Lakivaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Liikenne- ja viestintävaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Sivistysvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 18.06.2019–
Välimeri-unionin parlamentaarinen yleiskokous (varajäsen) 19.06.2019–
Avustaja:
Janne Mäkinen,  
Puhelin: 050 477 7224
Sähköposti: janne.k.makinen(at)eduskunta.fi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV

Kansanedustajan ilmoittamat sidonnaisuudet ja tulot