Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Sanna Antikainen

Sanna Antikainen

Nykyinen kansanedustaja

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   17.04.2019–

Puhelin:
09 432 3063
Sähköposti:
sanna.antikainen(at)eduskunta.fi
Ammatti / arvo:
sairaanhoitaja
Vaalipiiri:
Savo-Karjalan vaalipiiri 17.04.2019–
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:
Suuri valiokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Perustuslakivaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Sivistysvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (varajäsen) 18.06.2019–
Eduskunnan tilintarkastajat (varajäsen) 01.01.2020–31.12.2023
Ulkopoliittisen instituutin neuvottelukunta (jäsen) 19.06.2019–31.05.2023
Itsenäisyyden juhlavuoden lastensäätiön valtuuskunta (jäsen) 18.06.2019–
Avustaja:
Johanna Grönroos,  
Puhelin: 09 432 4063
Sähköposti: johanna.gronroos(at)eduskunta.fi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV

Kansanedustajan ilmoittamat sidonnaisuudet ja tulot