Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Minna Reijonen

Minna Reijonen

Nykyinen kansanedustaja

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   17.04.2019–

Puhelin:

09 432 3135

Sähköposti:

minna.reijonen(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

farmaseutti

Vaalipiiri:

Savo-Karjalan vaalipiiri 17.04.2019–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Maa- ja metsätalousvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Sosiaali- ja terveysvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Talousvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (varajäsen) 11.02.2020–
Euroopan neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 18.06.2019–
Arktisen alueen parlamentaarikkokonferenssin Suomen valtuuskunta (jäsen) 19.06.2019–

Avustaja:

Johanna Pahkala,  
Puhelin: 09 432 4135
Sähköposti: johanna.pahkala(at)eduskunta.fi