Kaj Bärlund  
Kansanedustajana  24.03.1979 - 21.03.1991

Nimi: Bärlund, Kaj
Ammatti / arvo: kauppatieteiden maisteri, osaston johtaja
Aiemmat vaalipiirit: Uudenmaan läänin vaalipiiri 24.03.1979 - 21.03.1991
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 1983 - 1986
Valitsijamiehet (jäsen) 1983 - 1986
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 1983 - 1986
Liikennevaliokunta  -
Maa- ja metsätalousvaliokunta  -
Aiemmat eduskuntaryhmät: Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä 24.03.1979 - 21.03.1991
Valtioneuvoston jäsenyydet
Ministeri: ympäristöministeri (Holkeri) 30.04.1987 - 25.04.1991