Siirry sisältöön

Mikko Ollikainen

Mikko Ollikainen

Nykyinen kansanedustaja

Ruotsalainen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   17.04.2019–

Puhelin:

09 432 3146

Sähköposti:

mikko.ollikainen(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

kunnanjohtaja

Vaalipiiri:

Vaasan vaalipiiri 17.04.2019–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Liikenne- ja viestintävaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Sivistysvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Sosiaali- ja terveysvaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Ympäristövaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Itsenäisyyden juhlavuoden lastensäätiön valtuuskunta (varajäsen) 18.06.2019–
Parlamenttienvälinen liitto IPU, Suomen ryhmän johtokunta (varajäsen) 10.09.2019–

Avustaja:

Wilhelmina Hindström,  
Puhelin: 09 432 4146
Sähköposti: wilhelmina.hindstrom(at)eduskunta.fi