Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Pasi Kivisaari

Pasi Kivisaari

Nykyinen kansanedustaja

Keskustan eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   17.04.2019–

Puhelin:

09 432 3102

Sähköposti:

pasi.kivisaari(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

rehtori, KM

Vaalipiiri:

Vaasan vaalipiiri 17.04.2019–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Lakivaliokunta (jäsen) 03.05.2022–
Sivistysvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Tulevaisuusvaliokunta (jäsen) 11.12.2019–
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (varajäsen) 09.02.2021–
Itsenäisyyden juhlavuoden lastensäätiön valtuuskunta (varajäsen) 18.06.2019–

Avustaja:

Mikko Männikkö,  
Puhelin: 09 432 4102, 050 477 0682
Sähköposti: mikko.mannikko(at)eduskunta.fi