Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Kim Berg

Kim Berg

Nykyinen kansanedustaja

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   17.04.2019–

Puhelin:

09 432 3019

Sähköposti:

kim.berg(at)eduskunta.fi

Kotisivu:

Ammatti / arvo:

röntgenhoitaja, pääluottamusmies

Vaalipiiri:

Vaasan vaalipiiri 17.04.2019–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Lakivaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Sosiaali- ja terveysvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 02.07.2021–
Kansaneläkelaitoksen valtuutetut (varajäsen) 18.06.2019–

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä (2. varapuheenjohtaja) 01.02.2022–
  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä, työvaliokunta (jäsen) 18.04.2019–
  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä, työvaliokunta (2. varapuheenjohtaja) 01.02.2022–

Avustaja:

Anna Veirto,  
Puhelin: 050 476 1238
Sähköposti: anna.veirto(at)eduskunta.fi