Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Tytti Isohookana-Asunmaa

Tytti Isohookana-Asunmaa

Kansanedustajana   26.03.1983–18.03.2003

Ammatti / arvo:

valtiotieteen tohtori, yliopiston lehtori

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • ministeri opetusministeriössä (Aho) 26.04.1991–12.04.1995