Siirry sisältöön

Kaisa Juuso

Kaisa Juuso

Nykyinen kansanedustaja

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   17.04.2019–

Puhelin:

09 432 3075

Sähköposti:

kaisa.juuso(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

FK, kansainvälisen sairaanhoidon erityisasiantuntija

Vaalipiiri:

Lapin vaalipiiri 17.04.2019–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Sivistysvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Sosiaali- ja terveysvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 18.06.2019–
Kansaneläkelaitoksen valtuutetut (varajäsen) 18.06.2019–

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Perussuomalaisten eduskuntaryhmä, työvaliokunta (jäsen) 23.04.2019–

Avustaja:

Hannu Peurasaari,  
Puhelin: 09 432 4075
Sähköposti: hannu.peurasaari(at)eduskunta.fi