Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Kauko Juhantalo

Kauko Juhantalo

Kansanedustajana   24.03.1979–03.12.1993, 24.03.1995–23.03.1999, 19.03.2003–20.03.2007, 22.04.2015–16.04.2019

Ammatti / arvo:
oikeustieteen kandidaatti
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • kauppa- ja teollisuusministeri (Aho) 26.04.1991–02.08.1992
  • ministeri ulkoasiainministeriössä (Aho) 03.05.1991–02.08.1992

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV