Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Antti Kalliomäki

Antti Kalliomäki

Kansanedustajana   26.03.1983 - 19.04.2011

Ammatti / arvo:
liikunnanopettaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • pääministerin sijainen (Jäätteenmäki) 17.04.2003 - 23.06.2003
  • pääministerin sijainen (Vanhanen) 24.06.2003 - 23.09.2005
  • kauppa- ja teollisuusministeri (Lipponen I) 13.04.1995 - 14.04.1999
  • valtiovarainministeri (Jäätteenmäki) 17.04.2003 - 23.06.2003
  • valtiovarainministeri (Vanhanen) 24.06.2003 - 23.09.2005
  • opetusministeri (Vanhanen) 24.09.2005 - 18.04.2007

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV