Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Erkki Liikanen

Erkki Liikanen

Kansanedustajana   22.01.1972–31.08.1990

Ammatti / arvo:

Euroopan komission jäsen

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • valtiovarainministeri (Holkeri) 30.04.1987–28.02.1990
  • ministeri sisäasiainministeriössä (Holkeri) 08.05.1987–28.02.1990