Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Tuula Linnainmaa

Tuula Linnainmaa

Kansanedustajana   21.03.1987 - 01.04.1997

Ammatti / arvo:
valtiotieteen maisteri, maaherra
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • liikenneministeri (Lipponen I) 13.04.1995 - 01.04.1999

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV