Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Seija Karkinen

Seija Karkinen

Kansanedustajana   01.10.1966–25.03.1983, 16.09.1986–21.03.1991

Ammatti / arvo:
lakitieteen lisensiaatti, varatuomari, valtiotieteen maisteri
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sosiaali- ja terveysministeri (Sorsa) 1972–1975
  • toinen valtiovarainministeri (Paasio II) 1972–1972

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV