Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Matti Luttinen

Matti Luttinen

Kansanedustajana   27.09.1975 - 23.03.1995

Ammatti / arvo:
osastopäällikkö, kaupunkineuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri sisäasiainministeriössä (Sorsa IV) 06.05.1983 - 30.09.1983
  • sisäasiainministeri (Sorsa IV) 01.10.1983 - 30.11.1984
  • liikenneministeri (Sorsa IV) 01.12.1984 - 29.04.1987
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä, ryhmätoimikunta 1975-1983 -

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV