Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Ingvar S. Melin

Ingvar S. Melin

Kansanedustajana   05.04.1966 - 21.01.1972, 27.09.1975 - 25.03.1983, 21.03.1987 - 21.03.1991

Ammatti / arvo:
kauppatieteiden lisensiaatti, filosofian maisteri, johtaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • puolustusministeri (Miettunen II) 30.11.1975 - 28.09.1976

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV