Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Eeva Kuuskoski

Eeva Kuuskoski

Kansanedustajana   24.03.1979–23.03.1995

Ammatti / arvo:
lastentautien erikoislääkäri, pääsihteeri
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sosiaali- ja terveysministeri (Sorsa IV) 06.05.1983–29.04.1987
  • sosiaali- ja terveysministeri (Aho) 26.04.1991–23.04.1992

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV