Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Mauri Miettinen

Mauri Miettinen

Kansanedustajana   22.01.1972–30.04.1993

Ammatti / arvo:
metsänhoitaja, maaherra
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sosiaali- ja terveysministeri (Holkeri) 01.01.1990–25.04.1991

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV