Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Seppo Kääriäinen

Seppo Kääriäinen

Kansanedustajana   21.03.1987–16.04.2019

Ammatti / arvo:

valtiotieteiden tohtori, ministeri

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • kauppa- ja teollisuusministeri (Aho) 01.08.1993–12.04.1995
  • ministeri ulkoasiainministeriössä (Aho) 01.08.1993–12.04.1995
  • puolustusministeri (Vanhanen) 24.06.2003–18.04.2007