Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Reino Paasilinna

Reino Paasilinna

Kansanedustajana   26.03.1983–14.12.1989, 24.03.1995–18.11.1996

Ammatti / arvo:

yhteiskuntatieteiden tohtori, Euroopan parlamentin jäsen

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä, työvaliokunta () –