Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Helena Pesola

Helena Pesola

Kansanedustajana   24.03.1979 - 21.03.1991

Ammatti / arvo:
johtaja, yhteiskuntatieteiden maisteri
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sosiaali- ja terveysministeri (Holkeri) 30.04.1987 - 31.12.1989

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV