Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Sinikka Laisaari

Sinikka Laisaari

Kansanedustajana   21.03.1987 - 21.03.1991, 24.03.1995 - 31.01.2006

Ammatti / arvo:
lääketieteen ja kirurgian tohtori
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sosiaali- ja terveysministeri (Lipponen I) 13.04.1995 - 14.04.1999
  • ministeri ympäristöministeriössä (Lipponen I) 13.04.1995 - 14.04.1999
  • työministeri (Lipponen II) 15.04.1999 - 24.02.2000
  • kauppa- ja teollisuusministeri (Lipponen II) 25.02.2000 - 16.04.2003
  • sosiaali- ja terveysministeri (Jäätteenmäki) 17.04.2003 - 23.06.2003
  • sosiaali- ja terveysministeri (Vanhanen) 24.06.2003 - 23.09.2005

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV