Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Sauli Niinistö

Sauli Niinistö

Kansanedustajana   21.03.1987 - 18.03.2003, 21.03.2007 - 19.04.2011

Ammatti / arvo:
varatuomari, Tasavallan Presidentti
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • pääministerin sijainen (Lipponen I) 13.04.1995 - 14.04.1999
  • pääministerin sijainen (Lipponen II) 15.04.1999 - 30.08.2001
  • oikeusministeri (Lipponen I) 13.04.1995 - 01.02.1996
  • valtiovarainministeri (Lipponen I) 02.02.1996 - 14.04.1999
  • valtiovarainministeri (Lipponen II) 15.04.1999 - 16.04.2003

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV