Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Kari Rajamäki

Kari Rajamäki

Kansanedustajana   26.03.1983–21.04.2015

Ammatti / arvo:
hallintotieteiden maisteri
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sisäasiainministeri (Jäätteenmäki) 17.04.2003–23.06.2003
  • sisäasiainministeri (Vanhanen) 24.06.2003–18.04.2007

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV