Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Elisabeth Rehn

Elisabeth Rehn

Kansanedustajana   24.03.1979 - 23.03.1995

Edustajantoimi keskeytynyt:
25.11.1994 - 11.11.1996
Tilalla:   /
Ammatti / arvo:
alipääsihteeri, diplomiekonomi
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • puolustusministeri (Holkeri) 13.06.1990 - 25.04.1991
  • puolustusministeri (Aho) 26.04.1991 - 01.01.1995
  • ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä (Aho) 17.05.1991 - 01.01.1995

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV