Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Hannele Pokka

Hannele Pokka

Kansanedustajana   24.03.1979–30.04.1994

Ammatti / arvo:
oikeustieteen tohtori, maaherra
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • oikeusministeri (Aho) 26.04.1991–30.04.1994
  • ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä (Aho) 03.05.1991–16.05.1991

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV