Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Matti Puhakka

Matti Puhakka

Kansanedustajana   27.09.1975–21.03.1991, 24.03.1995–29.02.1996

Ammatti / arvo:
johtaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • liikenneministeri (Sorsa IV) 06.05.1983–30.11.1984
  • ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä (Sorsa IV) 01.12.1984–29.04.1987
  • työvoimaministeri (Holkeri) 30.04.1987–31.05.1989
  • ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä (Holkeri) 30.04.1987–31.05.1989
  • työministeri (Holkeri) 01.06.1989–25.04.1991
  • ministeri sisäasiainministeriössä (Holkeri) 01.03.1990–25.04.1991

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV